Nagroda Publiczności dla Stowarzyszenia RAZEM

Nagroda Publiczności dla Stowarzyszenia RAZEM

Za nami 12 edycja Konkursu IM. JACKA KURONIA NA NAJLEPSZE PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE ROKU organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno- Ekonomicznych z Warszawy. Nasze Stowarzyszenie po raz pierwszy brało udział w tym konkursie. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie przedsiębiorstw, które skutecznie łączą cele społeczne z ekonomicznymi, przyczyniając się do rozwoju i dobrobytu społeczności lokalnych. Wyróżnione projekty stanowią inspirację dla innych, a ich dobre praktyki mogą być wykorzystane w innych regionach kraju.

Mieliśmy zaszczyt znaleźć się w gronie 13 finalistów wyróżnionych przez Kapitułę Konkursową.

Otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę publiczności. Jesteśmy bardzo wzruszeni tym, że nasza praca Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnoprawnościami spotkała się z ogromnym uznaniem naszych przyjaciół, podopiecznych, pracowników, rodziców, przedstawicieli instytucji i innych organizacji pozarządowych oraz wszystkich tych, którzy od lat wspierają nasze Stowarzyszenia w najróżniejszych formach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali w  Konkursie. Jesteście kochani.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Gali Finałowej 12 edycji konkursu (ES) im. Jacka Kuronia.

https://konkurs-es.pl/aktualnosci/transmisja-wideo-z-gali-finalowej-12-edycji-konkursu-es-im-jacka-kuronia/

 

Dzień otwarty w PES

Dzień otwarty w PES

Za nami Dzień Otwarty w PES – Śniadanie Społeczne w Restauracji Różany Gościniec” organizowane przez Różany Gościniec Non Profit Sp. z o. o. Wydarzenie miało na celu propagowanie działalności świadczonej przez Podmioty Ekonomii Społecznej, wymianę doświadczeń i dalszych możliwości współpracy działania między Podmiotami Ekonomii Społecznej z subregionu radomskiego.

Spotkanie poprowadziła Dagmara Janas – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Społecznego Różany Gościniec NON PROFIT Sp. z o.o. P. Dagmara Janas  opowiadała zgromadzonym uczestnikom dlaczego powstała spółka, czym się zajmuje, jakie ma plany rozwoju na przyszłość. W trakcie spotkania Prezes Spółki zaprezentowała promesy wręczone podczas briefingu prasowego, który odbył się w dniu 25.10.2023 r w siedzibie Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach rozstrzygnięcia naboru w programach MRiPS „Przedsiębiorstwo Społeczne Plus” i Odporność oraz Rozwój Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości Społecznej” na lata 2022-2025.  Głos również zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Radomiu, firmy BezAle, MOWES z Radomia, dyrektor Hotelu Iskra w Radomiu.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele: Urzędu Miejskiego Radomiu, MOWES, COP w Radomiu, ŁAŹNIA Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, organizacji pozarządowych, Staropolskiego Klastra Ekonomii Społecznej, instytucji pomocowych z Radomia.

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za fantastyczną atmosferę na spotkaniu. Jesteście kochani! Dajecie nam siłę do dalszego działania!

 

 

Konkurs Lodołamacze 2023

Konkurs Lodołamacze 2023

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od 18 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

W środę, 27 września w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się „Gala Regionalna Województwa Łódzkiego, Mazowieckiego, Śląskiego i Świętokrzyskiego – XVIII Edycja Konkursu Lodołamacze 2023”, podczas której nagrodzeni zostali pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami oraz instytucje i organizacje społecznie wrażliwe na niepełnosprawność.

Stowarzyszenie RAZEM reprezentowane przez Dagmarę Janas zdobyło II miejsce w Kategorii Otwarty Rynek Pracy w Konkursie Lodołamacze 2023.

 

      Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Konkurs przez te wszystkie lata pozwolił nam na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości, i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczy w nim udział i nagroda świadczą dziesiątki, setki zgłoszeń w każdej edycji – piszą organizatorzy Konkursu.

Źródło: www.lodolamacze.info.pl

Zapraszamy na krótką fotorelację:

 

 

 

 

Morze, nasze morze – wrócimy tam za rok!

Morze, nasze morze – wrócimy tam za rok!

W dn. 28.08-02.09.2023 r. grupa osób z ŚDS typ B  była na wycieczce nad morzem w Rewalu. Organizatorem wyjazdu był Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomiu przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM.

Pierwszego dnia  przywitaliśmy morze a potem zakwaterowaliśmy się w domkach noclegowych . Drugiego dnia zwiedzaliśmy Rewal i spacerowaliśmy po całej okolicy.

Rewal to miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Rewal to przede wszystkim plaża, która zachęca do zażywania kąpieli morskich i słonecznych. Plaża w Rewalu jest szeroka, piaszczysta i przede wszystkim bardzo czysta, dzięki czemu została uznana za jedną z najlepszych plaż w Polsce. W wielu miejscach oparta jest o klif, który zachwyca swoim widokiem na morze, czy wydmy w głąb lądu. Jednak Rewal to nie tylko plaża, ale również taras widokowy, zlokalizowany na wysokim, klifowym wybrzeżu i stanowi część promenady. Można z niego podziwiać Bałtyk oraz plażę.

W czwartym dniu wycieczki wybraliśmy się do miasta Kołobrzeg, gdzie podziwialiśmy piękne molo i promenadę. Wielką atrakcją dla naszych uczestników był rejs statkiem po morzu, gdzie mieliśmy przyjemność słuchania ciekawych opowieści związanych z historią żaglowca. W ostatnim dniu na koniec naszego pobytu poszliśmy pożegnać morze przy przepięknym zachodzie słońca i zebrać na pamiątkę garść muszelek.

Cały wyjazd to nie tylko zwiedzanie ale  również relaks:  ognisko, spacery po plaży. Chodząc brzegiem morza mogliśmy zbierać muszelki, szukać bursztynów i słuchać szumu fal oraz „pokrzykiwania” mew. Po czterech dniach pobytu nad morzem ze „smutkiem”  wróciliśmy do Radomia ale za to z pięknymi wspomnieniami.

Zapraszamy na fotorelację:

 

Sportowa rywalizacja – Spartakiada 2023

Sportowa rywalizacja – Spartakiada 2023

„Mazowiecka Spartakiada dla Dzieci i Dorosłych Osób z Niepełnosprawnością” odbyła się w dniu 15 września 2023 r.  Celem imprezy była popularyzacja sportu i rekreacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, stworzenie szansy osobom niepełnosprawnym na przeżycie sukcesu, integracja społeczności osób niepełnosprawnych – dzieci, młodzieży, osób dorosłych i opiekunów.

Spartakiada była skierowana zarówno do dzieci jak i osób dorosłych – uczniów/podopiecznych przedszkoli i szkół specjalnych ośrodków, szkół
i warsztatów terapii zaj
ęciowej, środowiskowych domów samopomocy, itp. z Radomia i powiatów.

 W Spartakiadzie wzięło udział ok. 130 osób z niepełnosprawnościami z województwa mazowieckiego. Byli to między innymi podopieczni następujących placówek:

 1. Przedszkole Kraina Radości przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,RAZEM”.
 2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomiu ul. Dzierzkowska 9.
 3. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym ,,NADZIEJA’’.
 4. Warsztat Terapii Zajęciowej w Borkowicach.
 5. Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy.
 6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna im. bp. Jana Chrapka.
 7. Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Do Celu’’ w Radomiu.
 8. Środowiskowy Dom Samopomocy typ B przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Radomiu, ul. Sobótki 5.
 9. Środowiskowy Dom Samopomocy typ D przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,RAZEM’’ w Radomiu, ul. Reja 5.
 10. Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Do Celu’’ w Dąbrówce Nagórnej.
 11. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu.
 12. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacj.i
 13. Środowiskowy Dom Samopomocy w Jasionnie.

Spartakiada została otwarta oficjalnie przez Prezes Stowarzyszenia RAZEM  oraz zaproszonych gości tj. Pan Artur Standowicz- Wicewojewoda Mazowiecki, Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób z Niepełnosprawnością-Pan Artur Świercz, Pan Matusz Tyczyński Wiceprezydent Radomia, Pani Marta Michalska-Wilk- Wiceprezydent Radomia, Pan Marcin Gierczak- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Elwira Skoczek- Dyrektor Wydziały zdrowia Urzędu Miasta Radomia, Pan Dawid Ruszczyk –Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, Pani Wioletta Kotkowska oraz Magdalena Lasota- radne Radomia, ,
a także inne osoby, które współpracują oraz wspierają działania Stowarzyszenia.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych:

 1. Bieg na przełaj,
 2. Strzał do bramki piłką nożną,
 3. Rzut piłką do celu,
 4. Rzut do kosza,
 5. Bieg na wózku inwalidzkim z opiekunem.

oraz w konkurencjach grupowych:

 1. przeciąganie liny,
 2. bieg na przełaj.

 

Wszyscy uczestnicy spartakiady sportowej zostali nagrodzenie drobnymi upominkami, medalami oraz dyplomami. Dla zwycięzców 1, 2 oraz 3 miejsca w każdej z kategorii czekały nagrody rzeczowe.

Zawody odbywały  się pod czujnym okiem terapeutów, opiekunów, pedagogów
i wolontariuszy z naszego Stowarzyszenia. Rywalizacje sportowe zabezpieczała zespół ratowników z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Mazowieckiego oraz PFRON przekazanych przez MOPS w Radomiu zapewniliśmy uczestnikom medale, dyplomy, nagrody, statuetki oraz artykuły spożywcze i usługi gastronomiczne w tym słodycze, napoje, kiełbasa, kaszanka oraz ciepłe danie.

Ponadto uczestnicy Spartakiady mieli możliwość korzystania ze sprzętu rekreacyjnego tj. trampoliny, zamku dmuchanego oraz koła obrotowego z efektami świetlno-muzycznymi. Cała impreza była ubezpieczona.

Wydarzenie poprowadził Paweł „Biba” Binkiewicz – artysta, muzyk ale przede wszystkim społecznik i przyjaciel osób z niepełnosprawnościami. Słoneczna pogoda, uśmiechnięci oraz zadowoleni uczestnicy sprawiły, że tegoroczna spartakiada była wyjątkowa. Warto również podkreślić, iż uczestnicy spartakiady mogli również korzystać z nowo otwartego ogrodu sensorycznego oraz placu zabaw przy naszym Stowarzyszeniu. Była to dodatkowa atrakcja dla naszych zawodników.

Dzięki realizacji zadania pn. „Mazowiecka Spartakiada dla Dzieci i Dorosłych Osób z Niepełnosprawnością” mogliśmy udowodnić, iż sport w życiu osób niepełnosprawnych spełnia niezwykle istotną rolę. To nie tylko aspekt zdrowotny, ale równie ważne jest tutaj poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości.

Zakładane cele i rezultaty zostały osiągnięte. Dzieci, młodzież oraz niepełnosprawne osoby dorosłe  miały okazję do przeżycia sukcesu w atmosferze zdrowej rywalizacji. Uczestnicy Spartakiady pomagali sobie w pokonywaniu trudności, uczyli się współdziałania w grupie oraz radzenia sobie ze stresem podczas zawodów.

 

Zadanie publiczne pn. Mazowiecka Spartakiada dla Dzieci i Dorosłych Osób z Niepełnosprawnością dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej:

OGRÓD SENSORYCZNY w Stowarzyszeniu RAZEM już otwarty!

OGRÓD SENSORYCZNY w Stowarzyszeniu RAZEM już otwarty!

Ogród sensoryczny powstał na sąsiadującej działce przy ul. Sobótki 5, którą Stowarzyszenie otrzymało w użyczeniu dzięki uprzejmości Władz Miasta Radomia  Ogród obejmuje blisko 4 tys. m2 . Ma on przede wszystkim służyć osobom z niepełnosprawnościami – dzieciom oraz dorosłym – dlatego jego zadaniem jest oddziaływanie na wiele zmysłów równocześnie.

Ogród, w którym znalazły się strefy zapachu, dźwięku, dotyku, barw oraz ścieżki sensoryczne stanowi ważny element w procesie dydaktycznym i terapeutycznym. Dzięki temu podopieczni Stowarzyszenia będą mogli uaktywnić swoje zmysły. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Kraina Radości”  będą prowadzić różne prace i zajęcia w ogrodzie przez cały rok. I tak na terenie ogrodu znalazł się zakątek warzywny oraz kaskada wodna.  Znajduję się  tam również kolorowy plac zbaw dla naszych najmłodszych podopiecznych, który także  przystosowany jest dla potrzeb dzieci z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi. Możemy spacerować po pięknych uliczkach w naszym ogrodzie.

 

Pragniemy złożyć bardzo serdeczne podziękowania za pomoc i zainteresowanie sprawami naszego Stowarzyszenia oraz działaniami na rzecz budowy ogrodu sensorycznego dla:

 • Radosława Witkowskiego – Prezydenta Miasta Radomia,
 • Rafała Rajkowskego – Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego

Dziękujemy firmie  Jadar Sp z o. o za darowiznę w postaci kostki brukowej.

Serdeczne podziękowania dla Bank Pekao S.A. FUNDACJI BANKU PEKAO S. A. im. dr. Mariana Kantona za ufundowanie pięknych krzewów do naszego ogrodu sensorycznego.

Dziękujemy BNP Paribas Bank Polska, firmom ADAT Centrum Brukarstwa, GUGA oraz Stowarzyszeniu 2050.

Dziękujemy za ogromne serca, empatię oraz pomoc.

Ludzie to ciche Anioły!

 

Zapraszamy na fotorelację:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies oraz potwierdzasz, że zapoznałeś się z naszą "Polityką prywatności" oraz w pełni ją akceptujesz. Więcej informacji o cookies i polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close