Wyjście do kina

Wyjście do kina

W ramach wakacji zorganizowaliśmy wyjście przedszkolaków do kina Helios na bajkę Elfinki.

Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w kinie. Zadbaliśmy więc o to, by nasze dzieci nie bały się ciemności i hałasu – mieliśmy zapalone delikatne światełka po bokach sali oraz przyciszone głośnik, by nie bać się głośnych dźwięków. To był miło spędzony czas!

Spotkanie grupy wsparcia

Spotkanie grupy wsparcia

Radośnie, kolorowo, twórczo – tak właśnie minęło nam czwartkowe popołudnie. Kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodziców za nami. Tym razem mieliśmy okazję sami tworzyć masy sensoryczne: domowa ciastolina, slime, sztuczny śnieg, ciecz newtonowska, piasek księżycowy. Dodatkowo szukaliśmy ukrytych figurek w kolorowym ryżu oraz makaronie. Takie warsztaty to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu wraz z dzieckiem, wystarczy tylko wejść do kuchni.

Dziękujemy pani Karolinie, Marcie, Julitce, Ani i Ewie za pomysły na zabawy sensoryczne.

Walentynki

Walentynki

Dziś, jak co roku, obchodzimy Dzień Świętego Walentego, Dzień Zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, często pisane wierszem. Dzień 14 lutego stał się też okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Nasze przedszkolaki, zgodnie ze zwyczajem, wykonały kilka walentynek. Są one już posegregowane, a jutro, uroczyście trafią do rąk odbiorców.

X