W dniach 05-06 listopada 2019 r. w prowadzonej przez nasze Stowarzyszenie Restauracji „Różany Gościniec”, w której zatrudniamy naszych podopiecznych w ramach programów reintegracyjnych, odbyło się seminarium z udziałem zagranicznych prelegentów pn. „NOWE UMIEJĘTNOŚCI – NOWE MOŻLIWOŚCI ŻYCIA”.

Przedstawiciele Konsorcjum Partnerów Gminy Miasta Radom, Stowarzyszenia „NOWE PERSPEKTYWY” (Polska), Stowarzyszenia „TO ERGASTIRI” (Grecja) i naszego Stowarzyszenia RAZEM wraz z zaproszonymi gośćmi z innych organizacji i instytucji opowiadali o tym co robią i co jest jeszcze do zrobienia dla naszych mniej sprawnych przyjaciół. Było dużo bardzo ciekawych pomysłów i propozycji nowych rozwiązań. To kolejne, bardzo ważne i pomocne doświadczenie, które wykorzystamy w naszej dalszej działalności.

Seminarium uroczyście otworzył wiceprezydent Miasta Radomia – Jerzy Zawodnik Fundacja Fundusz Współpracy przedstawiła prezentację założeń programu „Ścieżki Współpracy”.  Wspólnie z zaproszonymi gośćmi (praca w grupach) rozmawialiśmy na temat znalezienia i wdrożenia nowych możliwości aktywizacji i pracy osób niepełnosprawnych oraz wypracowania wspólnego rozwiązania w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Na zakończenie grupy robocze przedstawiły swoje wnioski.

Wszystkim obecnym na seminarium serdecznie dziękujemy, życzymy kolejnych sukcesów w realizacji nowych pomysłów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Zdjęcia: Tomasz Niewiadomski