Przed nami kolejne wyzwanie! Zaczynamy budowę ogrodu sensorycznego. Sensorycznego czyli takiego, który będzie zaprojektowany w szczególny sposób, tak aby oddziaływał na wiele zmysłów równocześnie. Chcemy prowadzić w ogrodzie terapie z osobami niepełnosprawnymi, szczególnie dziećmi, które uwielbiają kontakt z przyrodą! Chcemy również zastosować elementy małej architektury oddziaływające na użytkowników polisensorycznie oraz wyposażyć ogród w mini zoo. Całość będzie podzielona na różne strefy odpowiadające oddziaływaniu na poszczególne zmysły, np:

  • ogród zapachu i dźwięku ze ścieżką sensoryczną z różnymi rodzajami nawierzchni: piasek, żwir, deski, kamień polny, pieńki drzew, pobudzająca zmysł dotyku jak i dźwięku.
  • ogród dotyku – z podwyższonymi rabatami z roślinami o różnej fakturze, wielkości i grubości liści.
  • ogród barw – rabaty z harmonijnie przechodzącymi się kolorami roślin, ich kwiatów i liści
  • ścieżka rehabilitacyjna z zewnętrznym wyposażeniem do rehabilitacji.

Poszukujemy firm, osób, które zechciałyby nam w tym pomóc. Przed nami dużo pracy i jeszcze więcej wydatków… Dlatego liczy się każda złotówka.

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę i choćby najmniejszy gest pomocy! Można nas wesprzeć wpłacając dowolną kwotę za pomocą platformy zrzutka.pl – lina ten cel poniżej:

Budowa ogrodu sensorycznego dla dzieci i dorosłych osób z niepełnosprawnością | zrzutka.pl